تبلیغات
مهاجراً الی الله - وحدت کلمه
مهاجراً الی الله
من یهاجر فی سبیل الله یجد فی الارض مراغما کثیرا و سعه
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 26 مرداد 1391 توسط فرزان حدادی

این روزها کشور شرایط خاصی را تجربه میکند که در راس آن وضعیت نامناسب اقتصادی قرار دارد. این موضوع همچنین همراه شده است با برخی مشکلاتی که کمابیش از گذشته نیز وجود داشته است چون مسایل سیاست داخلی، مسایل بین المللی، و مشکلات اجتماعی. با وجود همه این مشکلات، چیزی که از سال 84 رسم شده است و هرگز حتی تاکنون نیز تخفیف نیافته است تنفر سیاسی است که اگرچه ابتدا در گروه‌های مخالف رییس جمهور تبلور عینی یافته بود و خود را به تمامی در فتنه 88 آشکار ساخت بلکه اکنون به لایه‌های بیشتری از جامعه گسترش یافته است.

منظور از تنفر سیاسی صرف انتقاد از دولت نیست بلکه گویی نوعی انتقام کشی از آن و در راس آن شخص رییس جمهور وجود دارد. این موضوع خصوصاً از زمانی که جریان انحرافی در دولت عملکرد خود را بیش از گذشته آشکار کرد شدت و عمومیت بیشتری پیدا کرده است. با این حال با وجود اشتراک نظر دو جناح در این مساله باید گفت این کاری نادرست است و فراتر از آن با مشی رهبر انقلاب نیز سازگار نیست. رهبری همواره مشی تایید دولت را در پیش داشته اند و انتقادها را نیز با زبانی پاکیزه بیان کرده اند.

کشور ما اکنون میانه جنگی اقتصادی با ابعادی وسیع قرار گرفته است. در شرایط کنونی کینه ورزی با دولت یا سایر مجموعه های نظام جز بازی کردن در پازل دشمن نیست. امروز نیاز کشور وحدت کلمه و بالاتر از آن صمیمیت میان مسئولین و میان مردم و مسئولین است. شلاق انتقاد را برداشتن کار دشواری نیست، آنچه دشوار است مدیریت کشور در شرایط جنگ بین المللی اقتصادی و کار کردن در چنین شرایطی است، امری که میان مردم و مسئولین مشترک است. بله، مشکلات اقتصادی بسیار زیاد است، زلزله هست، فساد هست، .... ولی این کم ظرفیتی است اگر مشکلات را به آسانی به کینه تبدیل کنیم. در این صورت خیلی زود درخواهیم یافت که با عملکرد خود، دشمنی را که خود مسبب بروز بخش بزرگی از مشکلات است خوشنود کرده ایم.درباره وبلاگ
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
آمار سایت
قالب وبلاگ