تبلیغات
مهاجراً الی الله - قدرت ملت
مهاجراً الی الله
من یهاجر فی سبیل الله یجد فی الارض مراغما کثیرا و سعه
نوشته شده در تاریخ شنبه 22 بهمن 1390 توسط فرزان حدادی

نماز جمعه هفته گذشته با حضور رهبر انقلاب در فضایی خاص برگزار شد. غیر از حضور گسترده مردمی که معمول چنین مراسمی است، آنچه در فضای نماز جمعه تنفس می‌شد احساس عمیقی بود از شجاعت، آمادگی، و میل سیری‌ناپذیر برای ابراز خطوط حرکت ملت در برابر دشمنان خارجی. غرب قادر به همزیستی با انقلاب اسلامی و شاید بهتر باشد بگوییم قادر به همزیستی با اسلام به عنوان یک قدرت سیاسی نبوده و نخواهد بود. ازین رو اقدامات طراحی شده آن نباید در یک سطح محدود تاکتیکی ارزیابی شود. هدف غرب از تحریم ایران اعمال فشار اقتصادی نیست. هدف غرب از تهدید‌های نظامی، نابودی برنامه هسته‌ای ایران نیست. غرب در تحریم صادرات بنزین به ایران به راحتی شکست خورد چرا که ایران توانست با کفایت بالای اقتصادی تولید داخلی بنزین را ظرف 48 ساعت به حد بسیار بالایی افزایش دهد. اما مساله این نبود. در آمریکا کسی از این شکست ناراحت نشد چرا که هدف از اعمال تحریم بنزین در حقیقت زمینه‌سازی برای تحریم نفت ایران در یک سال بعد از آن بود. به همین ترتیب، هدف از تحریم نفت ایران نیز اعمال فشار اقتصادی نیست. هدف اصلی نابودی ملت ایران یا در اصل، نابودی اسلام انقلابی است.

اگر اسلام نباشد، اگر دفاع از مظلوم نباشد، اگر ما ضعیف باشیم تا حدی که قادر به دفاع از یکدیگر نباشیم، آنها خواهند گذاشت چند صباحی زیر سایه آنها خوش باشیم. آنها نیک می‌دانند کسانی که جان‌شان را برای نه غزه و نه لبنان نخواهند داد در اصل برای مملکت خود نیز جان‌فشانی نخواهند کرد، پس با آن موافقند و از آن خوشحال خواهند شد. با این حال حقیقت این است که راه نادرستی برای رسیدن به مقصود خود برگزیده‌اند. یادم هست سال‌ها قبل در مجله دانشمند یک داستان علمی تخیلی از ایزاک آسیموف خواندم به نام سلاح نهایی. موضوع یک سفینه فضایی از جانب یک تمدن بیگانه بود که با زمین در حال جنگ بود. این سفینه مشهور بود به این که به یک سلاح نهایی مجهز است که به هیچ وجه قابل شکست نیست. این سلاح در واقع خود مرگ بود. ساکنین سفینه همه مرده بودند و یک سیستم خودکار سفینه را هدایت می‌کرد. در واقع امکان نداشت مرده را با هیچ سلاحی بترسانند. خب سلاح نهایی ما ایمان ماست و اعتقاد ما. کسی که به خدا متصل است را نمی‌توان بر اساس روش‌های مادی به چالش کشید. بالعکس، دشواری‌های مادی، نقش ایمان را در زندگی پررنگ‌تر می‌کند. ملتی که مورد تهدید قرار بگیرد اگر از روحیه شهادت‌طلبی برخوردار باشد نه تنها عقب‌نشینی نخواهد کرد بلکه وارد فضای آرمانی خود خواهد شد. غرب شکست خود را زمانی رقم زده است که از ایران تصویر یک اروپای عقب‌مانده برای خود ساخت. مردم ایران با تحریم به مرزهای جدیدی از اقدام متقابل وارد می‌شوند، این یک جنگ درازمدت است که 30 سال است بر ما تحمیل شده است. جنگ تحمیلی با صدام تنها پرده اول این جنگ بوده است و محاصره اقتصادی فعلی تنها پرده کوتاه مدت دیگری است. با این حال فریاد آزادی ملت‌ها خاموش‌شدنی نیست. ایران حتی اگر هیچ کاری هم نکند ایده آزادی از یوغ تسلط ابرقدرت‌ها به سرعت در سراسر جهان منتشر می‌شود. امروز نه یک ایران که چندین انقلاب اسلامی در جغرافیای جهان اسلام وجود دارد. دیر یا زود غرب خود را در میان حصاری تنگ شونده از ملت‌هایی می‌بیند که دیگر حاضر نیستند زیر چکمه‌های ناتو زندگی کنند. مهم این است که غرب در کلیت تمدنی خود شکست خورده است. بازتاب این شکست چه در بیداری اسلامی جهان اسلام و چه در بازگشت جامعه‌گرایی در آمریکای لاتین باشد منشاء آن یکی است و آن ضعف در خود غرب است. 

روزگاری غرب می‌توانست نسخه اجماع واشنگتنی خود را به زور رژیم کودتا و با حمام خون در امثال شیلی پیاده کند. امروز همان نسخه با هجوم اقتصادی به ارز ایران در حال تکرار است. نسخه شوک درمانی بچه‌های خوب شیکاگو در حال ارائه تجربیات جدیدی است. این همان کاری است که در مورد عراق صورت گرفت. حراج دارایی‌های عمومی عراق در یک برنامه خصوصی‌سازی گسترده در دوران حاکمیت حاکم آمریکایی عراق، پل برمر، که منافع آن به جیب شرکت‌های آمریکایی رفت. همان کاری که در آفریقای جنوبی با خنثی‌سازی انقلاب مردمی صورت گرفت. مدیریت فاجعه، آن طوری که نائومی کلاین شرح می‌دهد، خب این راهی است که آمریکا جهان را اداره ، یا بهتر است بگوییم چپاول می‌کند.درباره وبلاگ
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
آمار سایت
قالب وبلاگ